Polish English Finnish French German Hungarian Norwegian Russian Spanish Swedish

Lornetka Leica HD-B

Mimo że lornetka z dalmierzem Leica HD-B to nowość z roku 2013 to dalej nie ma konkurencji dla siebie na rynku. Jest to Lornetka, która poza świetnymi parametrami optycznymi oraz wbudowanym dalmierzem posiada dwie unikalne cechy. Leica HD-B

Zapraszamy do przeczytania całego artykułu i zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym na stoisku Leica na targach IWA 2014:

.

 

film jest dostępny z polskimi napisami:

 

 

Pierwszą cechą jest kształt, w kuluarach mówi się o nim „kształt banana”. Ma on po za wygodnym chwytem, kryć w sobie system umożliwiający polepszenie parametrów optycznych. Drugą cechą w mojej ocenie najważniejszą jest wbudowany kalkulator balistyczny. Wiele osób nigdy by nawet nie spojrzała na ten wynalazek jednak dla tych, którzy szukają zmaksymalizowania precyzji strzału jest to duże udogodnienie. Dane balistyczne naszej amunicji (tak seryjnej jak i własnoręcznie elaborowanej) wgrywamy do lornetki za pomocą karty pamięci.

 

Od tej pory po ustawieniu kilku parametrów w menu, mamy możliwość skorzystania z trzech opcji:

 

Leica HD-B przekrój1. Dla osób korzystających z wieżyczki balistycznej - w tym przypadku po zmierzeniu lornetką odległości do celu dostajemy wynik w postaci liczby „klików”, które należy wykonać by trafić w miejsce celowania na danym dystansie.

 

 

2. Dla osób korzystających z klasycznej lunety - w tym przypadku, Geovid HD-B powie nam jakie przewyższenie musimy zrobić podczas celowania na danym dystansie

 

 

3. Dla osób korzystających z lunety z krzyżem z podziałkami balistycznymi.

 

 

 

W każdych trzech wypadkach po dokonaniu pomiaru odległości, Leica HD-B przed dokonaniem kalkulacji balistycznej weźmie pod uwagę ciśnienie i temperaturę powietrza oraz kąt nachylenia.

Wszystkie te obliczenia są pokazywane w trakcie patrzenia przez lornetkę w ciągu paru sekund.

Lornetka występuje w dwóch konfiguracjach 8x42 oraz 10x42.

Film reklamowy Leica Geovid HD-B tłumaczący sposób działania kalkulatora balistycznego:

 

 

Niebawem na stronie polunek.pl pojawi się test tego produktu

 

Lornetkę HD-B można obejrzeć w sklepie LEICA STORE w Warszawie

LK